CT PREŠOV

  • Vivamed - oddelenie nukleárnej medicíny
  • CT Prešov - ozónoterapia len za 30€

Ozónoterapia

 

Trápia Vás bolesti chrbtice s vyžarovaním bolesti do dolných končatín ?

Riešením pre Vás môže byt ozónoterapia alebo PRT.

Ozónoterapia a periradikulárna terapia (PRT) sú moderné bezpecné terapeutické metódy liecby bolesti chrbtice šíriacej sa do dolných koncatín pri tzv. radikulárnom syndróme.

Ozónoterapia a periradikulárna terapia (PRT) sú moderné bezpečné terapeutické metódy liečby bolesti chrbtice šíriacej sa do dolných končatín pri tzv. radikulárnom syndróme.

Terapeutický efekt ozónu: antiedematózny účinok, protizápalový účinok, analgetický účinok, podporuje hojenie, zmenšuje spazmy (tzv. svalové stuhnutie)


Metóda ma nízke riziko komplikácií pretože využíva počítačovú tomografiu (CT) na navigáciu ihly do presného miesta v blízkosti nervu (korena) alebo do oblasti kĺbneho spojenia stavcov, ktorou sa do oblasti spôsobujúcej bolesti následne podáva pripravená zmes liečiva (Diprophosu) a anestetiká (Marcainu), spolu v objeme 4 - 6 ml, prípadne sa liečivo nahrádza na požiadanie ozónom (O3) pri tzv. ozónovej terapii.


Následne po aplikácii ozónu O3 alebo anestetika sa ihla z tela vytiahne a výkon je ukončený. Úspešnosť liečby bolesti pomocou ozónu a PRT dosahuje 85 - 90% a efekt liečby pretrváva individuálne 2 - 12 mesiacov. Liečbu je možné opakovať viackrát.

Ozónoterapia - doplatok klienta iba 40,- €.

 

Ozón lieči boľavé platničky /docx/