TEL.: +421 51 77 54 146

Počítačová tomografia

TEL.: +421 51 77 54 146

Počítačová tomografia

Profil centra CT PREŠOV

Počítačová tomografia (CT) je moderná veľmi presná rádiologická vyšetrovacia metóda, ktorá pomocou röntgenového (RTG) žiarenia umožňuje podrobné zobrazenie vnútorných orgánov ľudského tela.

Naše pracovisko využíva 64 radové CT typu Siemens Somatom Sensation. Používame len originálne jódové kontrastné látky ktoré po aplikácii vysycujú jednotlivé orgány v ľudskom tele a tým umožnia lekárovi (rádiológovi) odhaliť prípadné ochorenie. Po splnení svojej funkcie sa podaná kontrastná látka vylučuje obličkami z tela von.

CT vyšetrenie perfektne zobrazuje krvácanie do mozgu, zlomeniny kostí, nádorové ochorenia hlavy, pľúc, brušnej dutiny a malej panvy a zväčšenie uzlín. Úrazové poškodenie orgánov hrudníka, brucha, ciev a mozgu. Menej presne dokáže určiť čerstvé ischemické cievne mozgové príhody, niektoré typy nádorov a metastáz v ľudskom tele a ochorenia maternice. Je vyslovene nevhodné na prvotnú diagnostiku rakoviny krčka maternice, prostaty a počiatočných štádií rakoviny maternice.

Vyšetrenie na prístroji počítačovej tomografie (CT)

Naše pracovisko využíva 64 radové CT typu Siemens Somatom Sensation. Používame len originálne jódové kontrastné látky ktoré po aplikácii vysycujú jednotlivé orgány v ľudskom tele a tým umožnia lekárovi (rádiológovi) odhaliť prípadné ochorenie. Po splnení svojej funkcie sa podaná kontrastná látka vylučuje obličkami z tela von.

CT MOZGU, HLAVY A KRKU
CT HRUDNÍKA, BRUCHA A MALEJ PANVY
CT PĽÚC A HRCT PĽÚC
CT ŽALÚDKA
CT IRIGOGRAFIA
CT ENTEROGRAFIA (vyšetrenie tenkého čreva)

CT ANGIOGRAFIA (vyšetrenie ciev)
CT STAGING NÁDOROVÝCH OCHORENÍ
BIOPSIE POD CT KONTROLOU
PRT – OPICH KOREŇOV
OZÓNOTERAPIA
OBSTREKY SI SKĹBENIA

Ozónoterapia

Trápia Vás bolesti chrbtice s vyžarovaním bolesti do dolných končatín ?

Riešením pre Vás môže byt ozónoterapia alebo PRT.

Ozónoterapia a periradikulárna terapia (PRT) sú moderné bezpecné terapeutické metódy liecby bolesti chrbtice šíriacej sa do dolných koncatín pri tzv. radikulárnom syndróme.

Ozónoterapia a periradikulárna terapia (PRT) sú moderné bezpečné terapeutické metódy liečby bolesti chrbtice šíriacej sa do dolných končatín pri tzv. radikulárnom syndróme.

Terapeutický efekt ozónu: antiedematózny účinok, protizápalový účinok, analgetický účinok, podporuje hojenie, zmenšuje spazmy (tzv. svalové stuhnutie)

Metóda ma nízke riziko komplikácií pretože využíva počítačovú tomografiu (CT) na navigáciu ihly do presného miesta v blízkosti nervu (korena) alebo do oblasti kĺbneho spojenia stavcov, ktorou sa do oblasti spôsobujúcej bolesti následne podáva pripravená zmes liečiva (Diprophosu) a anestetiká (Marcainu), spolu v objeme 4 – 6 ml, prípadne sa liečivo nahrádza na požiadanie ozónom (O3) pri tzv. ozónovej terapii.

Následne po aplikácii ozónu O3 alebo anestetika sa ihla z tela vytiahne a výkon je ukončený. Úspešnosť liečby bolesti pomocou ozónu a PRT dosahuje 85 – 90% a efekt liečby pretrváva individuálne 2 – 12 mesiacov. Liečbu je možné opakovať viackrát.

Ozónoterapia – doplatok klienta iba 40,- €.

Ordinačné hodiny

Objednať sa môžete osobne na pracovisku alebo telefonicky.
+421 51 77 54 146 , +421 918 888 183
DeňOrdinačné hodiny
Pondelok:7.00 – 16.30
Utorok:7.00 – 15.30
Streda:7.00 – 15.30
Štvrtok:7.00 – 15.30
Piatok:7.00 – 14.30